Johda PikkuNASTA (PikkuNASTA Leopardi 2025)
Tämä kurssi on tarkoitettu harjoituksen organisaatioon nimetyille henkilöille.

Harjoituksen organisaatio toimii omalla kurssillaan, joka kuuluu Naisten Valmiusliiton johtamiskoulutusta antavien kurssien sarjaan. Kurssilla toteutetaan PikkuNASTA-harjoitus yhdessä muiden toimijoiden kanssa sekä vastataan oman tehtävänkuvaan liittyvien tehtävien tekemisestä.
Kurssin jälkeen osallistuja ymmärtää, miten omassa harjoitustehtävässä toimitaan ja miten se on osa PikkuNASTA-harjoituksen kokonaisuutta. Hän muistaa myös, mitkä ovat keskeiset turvallisuustekijät harjoituksen onnistumiseksi.
Kurssi on osa PikkuNASTA Leopardi 2025 -harjoitusta (lisätietoja harjoituksesta tästä linkistä).
Kurssi on tarkoitettu vain PikkuNASTA Leopardi 2025 -harjoituksen organisaatioon nimetyille henkilöille ja kouluttajille.
Kurssille ilmoittautuminen
Lisätietoja ja ilmoittautuminen MPK:n koulutuskalenterissa. Ilmoittautuminen avautuu 29.7.
Oletko tulossa mukaan ensimmäistä kertaa?
Maanpuolustuskoulutusyhdistys eli MPK hallinnoi Naisten Valmiusliiton kursseja. Ilmoittautumista varten täytyy ensin luoda oma MPK-käyttäjätunnus. Klikkaa viereistä linkkiä ja rekisteröidy MPK:n järjestelmään!


