Yhteistyökumppanit

Yhteistyökumppaneitamme ovat Maanpuolustuskoulutusyhdistys, Puolustusvoimat, Vapaaehtoinen pelastuspalvelu, Suomen Pelastusalan Keskusjärjestö SPEK ja Kotitalouksien omatoimisen varautumisen toimikunta (Kova-toimikunta).

Hallitus 2019

Puheenjohtaja

Anne Holmlund
sähköposti: anne.holmlund (at) naistenvalmiusliitto.fi

 Jäsenet

Kitty Schulman, Finlands svenska Marthaförbund rf
sähköposti: kitty (at) iki.fi
Varajäsen: Camilla Hautala, camilla.hautala (at) gmail.com

Mervi Mäki-Neste, Maa- ja kotitalousnaisten Keskus ry
sähköposti: makineste (at) gmail.com
Varajäsen: Mirja Hellstedt, mirja.hellstedt (at) maajakotitalousnaiset.fi

Heli Eräkorpi, Maanpuolustuskiltojen liitto ry
sähköposti: heli (at) erakorpi.fi
Varajäsen: Veera Vanhanen

Mervi Liimatainen, Maanpuolustusnaisten Liitto ry
sähköposti: mervi.liimatainen (at) pyhtaa.fi
Varajäsen: Satu Virtanen, satu.virtanen (at) maanpuolustusnaistenliitto.fi

Riikka Vacker, Marttaliitto ry
sähköposti: riikka.vacker (at) martat.fi
Varajäsen: Ilona Suppanen, ilona.suppanen (at) martat.fi

Anneli Venesjärvi, Päällystön Naisten Liitto ry
sähköposti: anneli.venesjarvi (at) pp.inet.fi
Varajäsen: Satu Rajala, saturajala (at) hotmail.com

Terhi Hakola, Reserviläisliitto ry
sähköposti: hakolaterhi (at) gmail.com
Varajäsen: Tuula Gåpå, tuula.gapa (at) st1.fi

Kirsi Patrikainen, Sotilaskotiliitto ry
sähköposti: kirsi.patrikainen (at) sotilaskotiliitto.fi
Varajäsen: Riitta Rainio, riitta.rainio (at) sotilaskotiliitto.fi

Kristiina Mustakallio, Suomen Lottaperinneliitto ry
sähköposti: kristiina.mustakallio (at) pp.inet.fi
Varajäsen: Kaija Vesala, kaija.vesala09 (at) gmail.com

Kati Lepojärvi, Suomen Pelastusalan Keskusjärjestö ry
sähköposti: kati.lepojarvi (at) spek.fi
Varajäsen: Minna Hytönen, minna.hytonen (at) gmail.com

Riitta Kauppinen, Pelastakaa Lapset ry
sähköposti: riitta.kauppinen (at) pelastakaalapset.fi
Varajäsen: Riitta Hyytinen, riitta.hyytinen (at) pelastakaalapset.fi